Torbalı’da hastane kantinine aylık 92 bin lira kira isteniyor

Torbalı Devlet Hastanesi'nin acil servis kantini ihale ile üç yıllığına kiraya verilecek. Kantini kiralayacak kişinin ilk yıl için aylık 92 bin lirayı gözden çıkarması gerekiyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Torbalı Devlet Hastanesi’nin acil servis kantini ihale ile üç yıllığına kiraya verilecek. Kantini kiralayacak kişinin ilk yıl için aylık 92 bin lirayı gözden çıkarması gerekiyor. Dudak uçuklatan bu kira, kantinden alış veriş yapan hasta ve yakınlarının, aldıkları ürünlere fahiş fiyatlar ödediğinin de kanıtı niteliğinde.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, Torbalı Devlet Hastanesi acil servis kantin, büfe ve çay ocağı yeri 3 yıllığına kiraya vereceğini duyurdu. İhale ilanında belirlenen bir yıllık tahmini bedel adeta dudak uçuklattı. Hastanenin acil servisinde yer alan kantin, büfe ve çay ocağı için istenen tutar yıllık 1 milyon 113 bin 600 lira. Kantin, büfe ve çay ocağı kiralayacak olan kişiye maliyeti aylık 92 bin liraya mal olacak.

İhale 17 Ekim tarihinde saat 10:30’da İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanlığı’nda gerçekleşecek. Bu fiyata kiralanacak olan bir kantindeki ürünlerin satışlarının da fahiş bedellerle satılacağı tahmin ediliyor.

Haber Merkezi

Torbalı’da hastane kantinine aylık 92 bin lira kira isteniyor

Yorumlar kapalı.