Torbalı’da huzurevi sakinlerine yoga

Huzurevi sakinlerinin sağlıklı yaşamını sürdürebilmeleri için Torbalı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından “Egzersiz yap, yaşamına hareket kat” etkinliği düzenledi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Torbalı İlçe Sağlık Müdürlüğü, Torbalı Huzurevi’nde gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisini daha ekledi. Huzurevi sakinlerinin sağlıklı yaşamını sürdürebilmeleri için Torbalı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından “Egzersiz yap, yaşamına hareket kat” etkinliği düzenledi. Uzman Hemşire ve Yoga Antrenörü Birgül Turan etkinlikte huzurevi sakinlerine yoga yaptırdı. Huzurevi sakinleri ilk kez yoga yaparken ortaya renkli görüntüler çıktı. Uzman Hemşire Turan huzurevinde kalan yaşlılar ile sohbet edip, herhangi bir rahatsızlıkta geç kalmadan sağlık kuruluşuna haber vermeleri gerektiğini hatırlattı.

Fiziksel aktivitenin insan yaşamındaki öneminden de bahseden Uzman Hemşire ve Yoga Antrenörü Birgül Turan şunları söyledi: “Egzersiz sağlığımız için çok önemli. Bedenimizdeki engeller her ne olursa olsun egzersiz yapmalıyız. Kendi bedensel engelimize göre egzersizleri modifiye edebiliriz” dedi.

Haber Merkezi

Torbalı’da huzurevi sakinlerine yoga

Yorumlar kapalı.