Torbalı’da mevsimlik tarım işçisi çocukları okula alındı

Torbalı’ya tarım işçiliği amaçlı gelen ailelerin çocuklarının eğitim faaliyetlerine bu yaz da başlandı. Çocuklar yaz okuluna alındı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Torbalı’ya tarım işçiliği amaçlı gelen ailelerin çocuklarının eğitim faaliyetlerine bu yaz da başlandı. Mevsimli tarım işçisi ailelerin çocukları genellikle okula bir ay geç başlayıp, bir buçuk ay erken bırakıyor. Çocuklar, yazın en sıcak günlerini ise çadır da ailelerini bekleyerek geçiriyor. Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hem çocukların eğitim açığını kapatmak hem de günün en sıcak saatlerini güvenli bir ortamda geçirmelerini sağlamak için çocuklara yaz okulu eğitimi veriyor.

torbalida mevsimlik tarim iscisi cocuklari okula alindi whatsapp image 2023 08 15 at 11.48.35

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışmalarda Subaşı İlk ve Ortaokullarında 3 derslikte eğitim devam etmekte. ‘Mevsimlik Tarımda’ çalışan ailelerin çocuklarına yönelik olan “Göçer ve Yarı Göçer Aileler ile Mevsimlik Tarım İşçisi Ailelerin Çocuklarının Eğitim Desteği Kurs Programı” modülü üzerinden açılan kurslarda toplamda 3 öğretmen 79 öğrenci bulunmakta. Torbalı’ya çalışma amacıyla gelen ailelerin çocuklarının, ailelerin çalışma zamanlarında eğitim ortamında olmaları hem aileler hem de çocuklar için önemli yer tutuyor. Konuyla ilgili her türlü desteği sağladıklarını ve eğitim için her türlü çalışmanın bizzat yürütücüsü ve destekleyicisi olduklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, çocuk işçiliğin önlenmesinde yürütülen faaliyetlerde bütün paydaşlara teşekkür ederek eğitimin ve öğrencinin faydasına olan ve olacak olan her türlü çalışmalarda memnuniyetle yer aldıklarını belirterek yürütülen çalışmaları da bizzat takip ettiklerini de ekledi” ifadeleri kullanıldı.

torbalida mevsimlik tarim iscisi cocuklari okula alindi whatsapp image 2023 08 15 at 11.48.38

Hasan Demir

Torbalı’da mevsimlik tarım işçisi çocukları okula alındı

Yorumlar kapalı.