Torbalı’da şok iddia! Tacizci öğretmen açığa alındı…

Torbalı Özbey Ortaokulu’nda görevli bir öğretmenin 13 yaşındaki kız öğrencisini taciz ettiği iddia edildi. Sosyal medya hesabından suçlamaları kabul ettiğine dair paylaşım yapan öğretmen açığa alındı.

Torbalı taciz
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni İzmir Gazetesi’nden Hasan Demir’in haberine göre Torbalı Özbey Ortaokulu’nda görevli bir öğretmenin 13 yaşındaki kız öğrencisini taciz ettiği iddia edildi. İddialar üzerine görev yeri değiştirilen öğretmen, gittiği okulda velilerin tepkisi üzerine açığa alındı.

Ortaokulda okuyan kızlarının tacize uğradığını ileri süren aile, savcılığa ve Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvuruda bulundu. Aile, kızlarının kütüphanede ders çalıştığı sırada öğretmeni G.K’nın kapıyı kilitleyerek tacizde bulunduğunu öne sürdü. Kızlarının öğretmeni tarafından daha önce de mesaj ve sözlü tacize uğradığı ve bu olayın bir süredir devam ettiğini öğrendiklerini iddia eden aile, okul yöneticilerini de örtbas etmekle suçladı.

Mağdur öğrencinin annesi, olayı öğrenince okul müdürünü aradığını fakat “yanlış anlaşılma olabilir” denilerek olayın üzerinin kapatılmaya çalışıldığını öne sürerek bu iddialara rağmen öğretmenin başka okula tayininin çıkarılmasına tepki gösterdi, buradaki çocukların tehlikeye atıldığını savundu.

İddialar üzerine hakkında soruşturma başlatılan öğretmen G.K  açığa alındı.

Öte yandan öğretmen G.K’nın öğrencinin ailesinden özür dilediği, kişisel sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda ise suçunu kabul ederek pişmanlık içeren mesaj yayınladığı ortaya çıktı. G.K’nın daha sonra ise sosyal medya hesaplarını kapattığı öğrenildi.

HABER MERKEZİ

Torbalı’da şok iddia! Tacizci öğretmen açığa alındı…

Yorumlar kapalı.