Tugay, üstü kapalı Dağ’a yüklendi: Deneyimi yaşayan birinin olması çok önemlidir

ESİAD’ın 36. Yüksek İstişare Konsey Toplantısına katılım sağlayan CHP İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Hamza Dağ’a üstü kapalı yüklenerek “Bundan sonraki dönemde de başka alanlarda çok önemli kişiler olsa da bu alanda büyükşehirde çalışmış deneyimi yaşayan birinin olması çok önemlidir” dedi.

Tugay, üstü kapalı Dağ’a yüklendi: Deneyimi yaşayan birinin olması çok önemlidir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (EGİAD) 36. Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı özel bir otelde gerçekleşti. Ege’de ün yapmış birçok işinsanın AK Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Hamza Dağ, parti milletvekilleri, siyasi parti üyeleri, parti başkanları ve ESİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Sıtkı Şükürer ile Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Zorlu katılım sağlamasının ardından toplantının ikinci bölümünde ise CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi Adayı Dr. Cemil Tugay hatıldı.

İkinci bölümün ilk konuşmacısı olarak kürsüye gelen Dr. Cemil Tugay:

“Önümüzdeki 5 yıl içerisinde nasıl bir anlayışla kenti yöneteceğimizi kısaca aktarmak istiyorum. Bunun için huzurlarınızdayım. Hayatımın bir döneminde de devlet memuru oldum 15 yıl kadar serbest hekim olarak 11 yıl Alsancak’taki muayene de bulundum. Serbest hekim olduğum dönemde daha çok sağlık sistemindeki problemlerin bendeki endişeleri üzerinde ve yeterli sağlık hizmetlerinin alınmadığı üzerinde aktif görevler aldım. Taleplerimizin hayata geçirilmesi için sık sık siyasete başvurmamız ve milletvekilleri ile başkanlarımıza başvuru yapıp siyasetin de doğrudan çalışan ve işin içinden olmamız gereken bir sistem olduğunu görüyoruz” dedi.

ÜSTÜ KAPALI DAĞ’A YÜKLENDİ

Tugay, büyükşehir adaylığı için belediyede çalışmış ve bu alanda bilgisi olan kişilerin seçilmesi gerektiğine dikkat çekere “Bizler de Cumhuriyetçi ve Atatürkçü, laik bir yaşama inanan insanlar olacak. CHP’de üyeliğimi başlattım. Siyasi çalışmalarımı da serbest hekimlik döneminde gizlemek zorunda kaldım, hastalarımın bilmesini istemedim. Taa ki Karşıyaka belediye başkanlığı için başvurup partim adaylığımı gösterilene dek. Benim doktorluk yaşantım da biterek yerel yöneticilik kimliğini başlattım. Kentimizin be ülkemizin siyasi, sosyal iş dünyası, sivil toplum ve diğer tüm örgütlü yapısıyla ilişki kurup tanıma şansım oldu. Bundan sonraki dönemde de başka alanlarda çok önemli kişiler olsa da bu alanda büyükşehirde çalışmış deneyimi yaşayan birinin olması çok önemlidir. Bu tecrübesi olmayan kişilerin, mevzuatın ve meclislerin nasıl işlediğini, merkezi siyasetle belediyeler arasındaki ilişkilerin anlaşılması için önemlidir. Adaylığımda beni yönlendiren olmadı kendim aday oldum ve Genel Başkanımız Özgür Özel ile konuştum ve onun da onayını aldım, başvurumu yaptım. Eğer 1 Nisan’dan sonra seçilirsem nasıl bakacağımı, nasıl bir yerel yönetim anlayışı olduğunu anlatmak isterim” dedi.

TOPLUMSAL EKSİKLERİ SAYDI

Cemil Tugay, “Toplumun bazı kesimleri açlık yaşıyor, barınma problemi yaşıyor. Eğitimle ilgili, işsizlikle ilgili sorunlar var. Ya da üretim yapmak isteyenlerin yeterince destek bulamaması ve var olan kaynaklara erişememe sorun var. Onun dışında bütün dünyayı ilgilendiren küresel olarak düşünmeyi gerektiren eylem planının geliştirilmesi gerekiyor. Bu iklim krizinin büyük ölçüde sorunlu olduğunu ve dünyanın kaynaklarını doğru kullanmayan bir sorun yer alıyor. Burada ise başka kriz su ve gıda krizidir” dedi.

Turgay Kılıç

Tugay, üstü kapalı Dağ’a yüklendi: Deneyimi yaşayan birinin olması çok önemlidir

Yorumlar kapalı.