Tüm yüzme alanlarının suyu temiz

TÜİK verilerine göre, Avrupa Birliği standartlarında arıtma tesisi sayısı ve kişi başına düşen ileri biyolojik yöntemle arıtılmış su miktarında Türkiye’nin lider şehri İzmir’in bu alandaki başarısı deniz suyunun kalitesine de yansıdı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü Çevre Sağlığı Birimi tarafından Türkiye’nin çeşitli noktalarında deniz, göl, ırmak gibi yüzme alanlarında su kalitesi izleme çalışması düzenledi. İzmir’de su kalitesinin 141 noktada mükemmel kategoride olduğu ve tüm yüzme alanlarının güvenle yüzülecek durumda olduğu belirtildi.

İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü Çevre Sağlığı Birimi tarafından Türkiye’nin çeşitli noktalarında deniz, göl, ırmak gibi yüzme alanlarında su kalitesi izleme çalışması düzenledi. Çalışmalar kapsamında 15 günde bir il sağlık müdürlükleri tarafından numuneler alındı. Sağlık Bakanlığı bünyesindeki Halk Sağlığı Laboratuvarları’ndaki analizler sonucunda “mükemmel”, “iyi”, “yeterli” ve “kötü” olarak kategorize edilen yüzme alanlarının, İzmir’de 141 noktada “mükemmel” kategoride olduğu ve tüm yüzme alanlarının güvenle yüzülecek durumda olduğu açıklandı.

Tüm yüzme alanlarının suyu temiz

Yorumlar kapalı.