Tunç Soyer: 165 projenin 144’ünü gerçekleştirdik

Tire Gazi Mustafa Kemal Atatürk Stadyumu’na yapılacak Türkiye’deki ilk çatı GES (güneş enerjisi santrali) projesinin imza töreninde konuşan Başkan Soyer, “Seçim beyannamemizde 165 proje vardı ve bugün alnımız ak bir şekilde diyebiliyoruz ki ‘söz verdik yaptık’, yüzde 87 sini gerçekleştirdik. 165 vaadimizin 144’nü tamamlamanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Tunç Soyer: 165 projenin 144'nü gerçekleştirdik
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İZGÜNEŞ A.Ş ve Tire Belediyesi ortaklığıyla, dünyada ESCO olarak bilinen, ülkemizde kamuda enerji performans sözleşmesi olarak düzenlenen bu mevzuatla, Tire Gazi Mustafa Kemal Atatürk Stadyumu’na yapılacak Türkiye’deki ilk çatı GES (güneş enerjisi santrali) projesinin imza törenine katıldı. Toplantıda konuşan Soyer, yerel seçim mesajı vererek ‘projelerimizi yaptık yapamya da devam edeceğiz’ diye konuştu.

 

İZMİR İLK

İzmir’in Türkiye’de yeşil eylem planına sahip ilk belediye olduğunu söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İklim krizi tüm şehirlerimize maalesef çok ağır bedeller ödetecek. Çünkü üzerinde yaşadığımız gezegen artık hasta, vücudunun neresinde semptom göstereceği hiç belli olmuyor. O nedenle hepimiz aslında o semptomların, muhatabıyız ve bu felaketlerle daha çok yüzleşmeye geçeceğimizi bilmek zorundayız. Bu gezegenin üzerinde yaşamaya devam etmek istiyorsak, onunla uyum içinde yaşamak zorunda olduğumuzu anlamak mecburiyetindeyiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi, ‘Biz doğayı korudukça o da bizi koruyacak.’ İşte biz bu yüzden İzmir’de doğayla uyumlu bir yaşamı en temel ilkemiz olarak kabul ediyoruz. Türkiye’de yeşil alt yapıyı bir altyapı meselesi olarak kabul eden ilk belediyeyiz. Bu doğrultuda İzmir’i, doğasıyla uyumlu ve dirençli bir kent haline getireceğiz. İzmir Türkiye’de yeşil şehir eylem planına sahip olan ilk kent. 2020 yılında yeşil şehir eylem planımız ve sürdürülebilir enerji ve iklim eylem planımızı 2 ayaklı bir stratejiyle hayata geçirdik. İklim krizine karşı yerel yönetim vizyonu ve eylem planlarıyla fark yaratan belediyemiz, 377 şehir arasından Avrupa Birliği’nin ülkeleri arasında akıllı şehir olarak seçildi. Bu doğrultuda 2030 yılına kadar şehrimizde salınan sera gazını sıfıra indirmeyi hedefliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Tunç Soyer: 165 projenin 144’ünü gerçekleştirdik

Yorumlar kapalı.