Tuncay Özkan kaçıyor, Agrobay işçileri kovalıyor

Sendikalı olmak ve sosyal haklarının verilmesinden yana eylem kararı alan Agrobay işçilerinin yaşadığı sürece sessiz kalmasıyla tepkileri üzerine çeken CHP'li İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'a seslenen işçiler "Hiçbir muhatap gelmedi, hiçbir şey olmadı" dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir’deki Agrobay Seracılık’ta çalışırken Tarım İşçileri Sendikası’na (Tarım-Sen) üye olduktan sonra işten çıkarılan işçiler, şirketin ihracat yaptığı ABD, İngiltere, Hollanda ile Almanya’nın İstanbul’daki başkonsoloslukları önünde eylem yaptı.

İşçiler eyleme başlamış, güvenlik güçleri sert müdahalesi nedeniyle bazı kadınlar baygınlık geçirirken, olaya şahit olan çocuklar ise büyük korku yaşamıştı. CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ın, vekil seçildiği ilde düzenlenen işçi protestosuna destek vermemesi tepki çekti. Sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili herhangi bir paylaşımda bulunmayan CHP’li Özkan’ı işçiler buldu.

CHP’nin İzmir Kongresi’ne giden kadın işçiler, Tuncay Özkan’a sitem ederek, “Hiçbir muhatap gelmedi, hiçbir şey olmadı. 26 günden beri direnişteyiz. Şiddete karşı… Polis, jandarma… Bizim neyimiz var ki polisle, jandarmayla karşı karşıya gelelim. Neden bizim yanımızda değilsiniz? Arzu Hanım ne derse o…” dedi. Özkan ise “Gördüm gördüm” demekle yetinmişti.

42. günde protestolarını sürdüren işçilerden Şehriban Kapaklıkaya, şirketin yönetim kurulu üyesi Arzu Şentürk’e seslenerek, “Madem çıkışımızı verdiği hâlde ertesi gün bizim tazminatımızı, aylığımızı, maaşımızı versinler. Biz buralara kadar gelmeyelim. 42 gündür orada burada sürükleniyoruz. Burada Arzu’ya sesleniyorum. Nasıl vicdanın rahat?” dedi.

Tuncay Özkan kaçıyor, Agrobay işçileri kovalıyor

Yorumlar kapalı.