Türk pasaportu taşıyan iki antrenöre ‘vize’ engeli!

Vakıfbank Kadın Voleybol Takımı ve Sırbistan Kadın Milli Voleybol Takımı'nın başantrenörü Giovanni Guidetti, Sırbistan Milli Takımı'nın Türk pasaportu taşıyan iki antrenörüne vize verilmediğini açıkladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vakıfbank Kadın Voleybol Takımı ve Sırbistan Kadın Milli Voleybol Takımı’nın başantrenörü Giovanni Guidetti, Sırbistan ile birlikte düzenlenecek olan CEV EuroVolley turnuvasına katılmak üzere başvuru yapan Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip iki yardımcı antrenörünün vize başvurusunun reddedildiğini açıkladı.

Uzun yıllar Türkiye Kadın Voleybol Milli Takımı’nı da çalıştırmış olan Giovanni Guidetti, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Üzücü bir haber. Türk pasaportu taşıyan iki yardımcı antrenörümüz, vize sorunu nedeniyle CEV EuroVolley 2023 turnuvasında takımımızla birlikte yer alamayacaklar. Bu durum, voleybolun marka değerine büyük zarar veriyor” ifadelerini kullandı.

Guidetti, 15 gündür çözülemeyen bu soruna dikkat çekerek yetkililere çağrıda bulundu. Eğer bu vize sorunu çözüme kavuşturulamazsa, Sırbistan Milli Takımı’nın katılacağı turnuvada Guidetti’nin iki yardımcı antrenörü de yer alamayacak.

2023 Avrupa Kadın Voleybol Şampiyonası, Belçika, Estonya, Almanya ve İtalya’nın ev sahipliğinde düzenleniyor. Turnuva bugün başladı ve 23 Ağustos’ta sona erecek. Bu vize sorunu, turnuva öncesinde yaşanan önemli bir gelişme olarak kayda geçti.

Haber Merkezi

Türk pasaportu taşıyan iki antrenöre ‘vize’ engeli!

Yorumlar kapalı.