Türk sporcudan Mısır’da Türkiye rekoru

 Dünya Serbest Dalış Kupası’nda mücadele eden 19 yaşındaki Türk sporcu Necati Gül, büyükler kategorisinde Sabit Ağrılık Mono-Palet branşında en derine dalan Türk sporcu olarak Türkiye rekorunu 73 metrede 2 dakika 18 saniye ile kırdı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya Serbest Dalış Kupası’nda 19 yaşındaki Türk sporcu Necati Gül, yeni bir rekora imza attı. 7 Ağustos’ta Mısır’ın Sharm El-Sheikh kentinde başlayan ve 6 gün sürecek olan dünya kupasında Gül, Türkiye rekoru kırdı. Genç sporcu, 17 farklı milletten sporcunun da katıldığı Dünya Serbest Dalış Kupası’nın ilk gününde büyükler kategorisinde Sabit Ağrılık Mono-Palet branşında en derine dalan Türk sporcu olarak Türkiye rekorunu 73 metrede 2 dakika 18 saniye ile kırdı. Türkiye Serbest Dalış tarihindeki en genç sporcu olan Gül, bu yarışa ve dünya şampiyonasına yaklaşık 8 aydır hazırlanıyor. Özellikle bu senenin hedefi olan eylül ayında Limassol’da yapılacak 31. AIDA Serbest Dalış Derinlik Dünya Şampiyonası öncesi çalışmalarını sürdürüyor.

“Birkaç rekor denemesi daha yapacağım”

17 farklı milletten sporcunun katıldığı müsabakada olmanın gurur verici olduğunu kaydeden Necati Gül, İhlas Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, “Özellikle de yıllardır çalıştığımız ve uğraştığımız şeyleri başarabiliyor olmak gerçekten beni çok mutlu ediyor” dedi.
Koçları, hocaları ve arkadaşlarıyla birlikte çok fazla antrenman, çok fazla beyin fırtınası yaptığını ifade eden genç sporcu, “Buraya geldiğimizde hedeflerim yaklaşık 3 ila 4 Türkiye rekor denemesi yapmaktı. Yarışmanın ilk günü 7 Ağustos’ta 73 metre değişken ağırlık erkekler mono palet branşında 2 dakika 18 saniyelik bir dalış süresiyle yeni Türkiye rekorunu kırdım. Gerçekten benim için çok gurur verici ve çok mutlu olduğum bir şey. Çünkü Türkiye’deki serbest dalış tarihinde en genç yetişkinler rekoruna sahip olan kişiyim ve bu beni çok fazla motive ediyor. Özellikle Eylül ayında Limasol şehrinde yapılacak Dünya Şampiyonası için beni daha çok motive ediyor. Yarışmada 4 dalış günüm daha olacak. Birkaç rekor denemesi daha yapacağım. Hepsinde başarılı olurum diye ümit ediyorum” şeklinde konuştu.

Türk sporcudan Mısır’da Türkiye rekoru

Yorumlar kapalı.