Usta gazeteci kitapları için imza günü düzenledi

İzmir yerel basınının usta isimlerinden Halis Koç, gazetecilikten emekli olduktan sonra kendisini roman yazarlığına adamıştı. Kırmızı bir düştü adın, Erkekler yalnız ölür, İnsan şeytanlaşırsa ve Sürgün polisin cinayet günlüğü isimlerinde dört roman yazan Halis Koç, bu yıl gerçekleştirilen Kuşadası Kitap Fuarı'na davet edildi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir yerel basınının usta isimlerinden Halis Koç, gazetecilikten emekli olduktan sonra kendisini roman yazarlığına adamıştı. Kırmızı bir düştü adın, Erkekler yalnız ölür, İnsan şeytanlaşırsa ve Sürgün polisin cinayet günlüğü isimlerinde dört roman yazan Halis Koç, bu yıl gerçekleştirilen Kuşadası Kitap Fuarı’na davet edildi. Halis Koç, Kuşadası Kitap Fuarı’nda imza günü düzenledi. Kısa sürede roman yazarlığı konusunda başarı elde eden Halis Koç’un fuarda yoğun ilgiyle karşılaştığı görüldü. Koç, okurları için kitaplarını tek tek imzaladı.

Halis Koç üç yıl içerisinde dört roman yazarak yayınlamış olsa da romanlarının temeli üzerinde yıllarca çalıştığını daha önce kendisi açıklamıştı. Emekliliğin verdiği huzur ve bolca zamanı, üzerinde çalıştığı yazılara ayıran Koç, dört ölümsüz eser ortaya koymayı başardı. Usta gazeteci, daha önce yazdığı üç romanıyla okuyucuların beğenisini kazanmış ve olumlu eleştiriler almıştı.

Evli ve iki kız çocuğu babası olan Halis Koç 1970 yılında Sakarya’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunu olan Koç, 2012 yılında gazetecilik yaşamına başladı. 2020 yılında emekli olmayı ve vaktini eser yazmaya ayırmayı tercih eden Koç, bu tarihten itibaren dört roman yazdı.

Hasan Demir

Usta gazeteci kitapları için imza günü düzenledi

Yorumlar kapalı.