Yerlikaya’dan yeni açıklama: Uyarıyorum, o görüntüleri silin!

İçişleri Bakanı Yerlikaya, Bakanlık girişinde teröristlerce gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Yerlikaya ayrıca "Sosyal medya hesaplarından acımızın olduğu noktada görüntüleri paylaşanlarla ilgili soruşturmayı başlattık. Uyarıyorum, lütfen o görüntüleri silin ve acımızı paylaşın" ifadelerini kullandı.

Yerlikaya'dan yeni açıklama: Uyarıyorum, o görüntüleri silin!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ankara’da İçişleri Bakanlığı’na bombalı saldırı girişimiyle ilgili yeni açıklama yaptı.

Yerlikaya, yaralı polisler Alim Reis Demirel ve Erkan Karataş’ın tedavilerinin devam ettiğini, hayati tehlikelerinin bulunmadığını belirtti.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Ankara İl Emniyet Müdürlüğü’nün tüm daireleriyle olayı soruşturduğunu söyleyen Bakan Yerlikaya, “Adalet Bakanımız açıklama yaptı, adli soruşturma başlatıldı” ifadelerini kullandı ve saldırı girişimine ilişkin ayrıntıları netleştikçe paylaşmaya devam edeceklerini söyledi.

Ayrıca Yerlikaya, saldırı anına ilişkin paylaşılan görüntülerin silinmesi çağrısı yaparak, “Sosyal medya hesaplarından acımızın olduğu noktada görüntüleri paylaşanlarla ilgili soruşturmayı başlattık. Uyarıyorum, lütfen o görüntüleri silin ve acımızı paylaşın” ifadelerini kullandı.

Yerlikaya’nın açıklamasından öne çıkan ifadeler şu şekilde:

  • Alçak terör saldırısı girişiminde bulunuldu. Kahraman polisimiz, onlar araçtan iner inmez müdahalede bulundu. Bir tanesi kendisini kendisi patlattı, diğeri de vuruldu. Ankaramıza geçmiş olsun diyorum. Yaralı polislerimizin tedavileri devam ediyor, hayati tehlikeleri bulunmuyor. Cumhurbaşkanımız anbean takip ediyor, bilgileri arz ettik, talimatlarını aldık.
  • Göreve geldiğimizden itibaren, tüm terör örgütü, organize suç şebekeleriyle mücadelemiz devam ediyor. Son terörist etkisiz haline getirilinceye kadar durmak yok, kararlılıkla mücadele edilecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bütün dairelerimiz bu olayı baştan sonra inceleyecekler. Konuyla ilgili adli soruşturma başlatıldı. Sosyal medya hesaplarından acımızın olduğu noktada görüntüleri paylaşanlarla ilgili soruşturmayı başlattık. Uyarıyorum, o görüntüleri silsinler.

Haber Merkezi

Yerlikaya’dan yeni açıklama: Uyarıyorum, o görüntüleri silin!

Yorumlar kapalı.