Sancar Maruflu Karşıyaka’da anıldı

İzmir’e olan sevgisi ve hizmet aşkıyla İzmirlilerin gönlünde yer edinen Sancar Maruflu, nam-ı diğer İzmir Baba Karşıyaka’da dostlarıyla anıldı. 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Katılımcılar Sancar Maruflu ile nasıl tanıştıklarını ve hayatlarına nasıl dokunduğunu anlattı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve iş insanı Bülent Eczacıbaşı da yolladığı videolu mesajla Maruflu’yu andı.

İzmir’e gönül veren, ömrünü bu şehre, bu şehrin insanlarına adayan, kişiliğiyle, hayat görüşüyle genç nesillere örnek olan, gönüllerde edindiği yer ile İzmir Baba olarak anılan Sancar Maruflu, 2. ölüm yıl dönümünde Karşıyaka’da anıldı. Sancar Maruflu Sivil Toplum Yerleşkesinde düzenlenen anma töreni, İzmir Büyükşehir Başkan Vekili Murat Aydın, Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Rafet Yacan, CHP Karşıyaka ilçe yöneticileri, Sancar Maruflu’nun aile fertleri, doktoru Prof. Dr. Ali Barutçu, STK yöneticileri ve Karşıyakalıların katılımıyla yapıldı.

“Güzel İzmir’in simgelerinden”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gönderdiği videolu mesajla Maruflu’yu andı. Kılıçdaroğlu, “Güzel İzmir’in simge isimlerinden, İzmir Halkı’nın, İzmir Babası Sancar Maruflu’nun anıldığı bu programa katılan tüm dostları sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Kadın erkek, genç yaşlı demeden herkesin saygısını kazanmış, ömrünü insanlığa hizmete adamış, büyük kanaat önderi Maruflu’yu saygı ve minnetle anıyorum. Kendisi son nefesine kadar yaptığı çalışmalar ve oluşturduğu eserlerle yaşamaya devam ediyor. Bizler çok iyi biliyoruz ki Maruflu’nun yardımseverliği İzmir sınırlarını aşmış, güzel ülkemizin her bir noktasına ulaşmıştır. Maruflu’nun örnek kişiliği onun yolunu düstur edinenler de yaşamaya devam edecektir. Kendisini saygı ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Sancar Maruflu Karşıyaka’da anıldı

Yorumlar kapalı.