“Kuzey Makedonya’daki köylerimize gidiyoruz”

İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği aileleri Makedonya'dan göç ettiğikleri köylere 26-30 Ağustos tarihleri arasında kültür turu düzenliyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği aileleri Makedonya’dan göç ettikleri köylere 26-30 Ağustos tarihleri arasında kültür turu düzenliyor.

İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı ve Konak Belediye Meclis Üyesi Birol Özkardeşler söz konusu tura yönelik olarak, “Üyelerimiz ve hemşerilerimizden gelen talep doğrultusunda aile büyüklerimizin K. Makedonya’ dan göç ettiği köyleri kapsayacak bir kültür turu düzenliyoruz. Karayolu ile dört gece konaklamalı olarak yapılacak turumuzun başlangıç noktası olan Selanik’te Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret edeceğiz. Ardından K. Makedonya’ya geçerek Köprülü, İştip, Radoviş ve Tikveş Bölgesindeki köyleri ziyaret ederek buradaki soydaşlarımız ve akrabalarımızla özlem gidereceğiz. Yine Kuzey Makedonya’da tarihsel ve kültürel yönden zengin Üsküp, Kalkandelen, Resne, Ohrid ve Manastır’ı ziyaret edeceğiz. Turumuzu 26-30 Ağustos tarihleri arasında kutlanan Zafer Haftasında gerçekleştirmenin ayrıca mutluluk ve gururunu yaşıyoruz. Selanik’te başladığımız turumuzu Manastır’da Atamızın okuduğu Manastır Askeri Lisesini ziyaret bitireceğiz.
Profesyonel rehber eşliğinde gerçekleşecek turumuza katılacak hemşerilerimizin özellikle köy ziyaretleri ile ayrı bir mutluluk yaşayacağını düşünüyoruz. Turumuz hakkında bilgi almak ve katılmak isteyen hemşerilerimiz 0535 780 41 54 nolu telefondan gerekli bilgiyi alabilirler” dedi.

Haber Merkezi

“Kuzey Makedonya’daki köylerimize gidiyoruz”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir