Fuarın arkasından yılan hikayesi çıktı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turizmin öncüleri arasında yer alan Kuşadası’nda ilk kez düzenlenen Otel Restoran Ekipmanları ve Ev Dışı Tüketim Fuarı açıldı. Fuar bir alışveriş merkezinin otoparkında yapılması dikkat çekti. Olayın arkasında ise 120 milyon dolar harcanarak Türkiye ve Doğu Akdeniz’in en büyük kongre merkezi olan Efes Kongre Merkezi (KOMER) çürümeye terk edilmesi çıktı. Konunun ne zaman çözüme kavuşacağı belirsizken Bakanlık yetkilileri ise kongre merkezi hakkında sorduğumuz sorulara cevap vermiyor.

Kuşadası Belediye Başkan Ömer Günel

‘ATIL DURUMDA’

Açılışı 2012 yılında dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan 120 milyon dolarlık dev yatırım ile ilgili konuşan Kuşadası Belediye Başkan Ömer Günel, KOMER’in kapısına kilit vurulması nedeniyle kentin kaybettiğini belitti.

KOMER’in Kuşadası’nda turizmi 12 aya çıkartacağını söyleyen Günel, “Daha önce KOMER’i kent ekonomisine kazandırmak amacıyla hazırlattığımız bir projeyi Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Aydın eski Valisi Yavuz Selim Köşger ve TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ile paylaşmıştık. Ancak ne yazık ki bundan henüz bir sonuç alamadık. Konuyla ilgili olarak Kuşadası’ndaki herkes taşın altına elini koymalı. Fiziki ve teknik özellikleri ile çok donanımlı bir merkez olmasına rağmen, KOMER’in yıllardır atıl bir pozisyonda bulunması bizleri ziyadesiyle üzmektedir. İşlev kazandırıldığında kentimize büyük bir katma değer sağlayacak olan KOMER bir an önce kentimizin turizmine ve ekonomisine kazandırılmalıdır” diye konuştu.

 

Haber: Sıla ARABACIOĞLU 

Fuarın arkasından yılan hikayesi çıktı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir