Tuğrul Emre Kaya

Son 48 saat ve sonrası

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seçime 48 saatten az bir süre kala bende saha ve anket çalışmalarımı tamamladım. Son kontrolleri yaptıktan sonra kendi değerlendirmelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu sefer işi zor olan ama kazanacak belediyeler : Aliağa, Bayındır, Kiraz

Sürpriz yapıp kazanacak ilçeler : Karaburun, Çeşme

Son dakika, belki tekrar sayım yapılacak ama sonuç itibariyle  kazanacak ilçeler :  Gaziemir, Ödemiş, Torbalı, Menderes

Menemen Bileğinin hakkıyla rahat kazanacak

İstenilen performansı veremeyen, beklenilen performansı gösteremeyen az farkla kaybedecek ilçeler : Karabağlar , Buca, Bergama, Kınık, Selçuk, Tire, Beydağ

(Siyaset bilimi için tez yazısı oluşturacak hatalar var, 1 Nisan’dan sonra özel olarak yazacağım köşemde)

Oyunu ciddi artırıp, son 10 senenin en çok oyunu alıp kaybedecek ilçeler : Balçova, Çiğli, Dikili, Foça, Karşıyaka

Bayraklı, Bornova ve Konak : En fazla seçim bütçesi ile sosyal medyada en çok içerik üreten çalışmalar yaptılar ama sosyal medya ile gerçek dünya çok farklı oy kaybı yaşayacaklarını düşünüyorum.

(Sebeb-sonuç, nedenlerini özel bir köşe hazırlayıp belirteceğim)

En zayıf seçim çalışması yapılan ilçelerden, oy artıramayacak olan ilçeler : Güzelbahçe, Kemalpaşa, Narlıdere, Seferihisar, Urla

Gelelim 1 Nisan’dan sonra ki yol haritasına :

Size göre ekonomideki en büyük sorun ne? Ahlak!

Bir ülkede adalet ve eğitim arzulanan seviyeye gelmeden, toplumsal ahlak düzelmeden hiçbir çarpıklığın düzelmeyeceği gibi, ekonomi de düzelmeyecektir. Ticarette birbirini kazıklayan, siyasette birbirinin kuyusunu kazanlar adil ve düzgün yönetici arıyor. Önce kendi iç dünyamızdan başlayacağız, herkes Fatih Sultan Mehmet olmak istiyor ama kendi iç dünyasında Fatih olamayanlar, dışarıda da Fatih olamazlar. Gecesinde abid olamayan gündüzünde mücahit olamaz kaidesince kendi iç dünyasında samimi olmayan, vatandaşa karşıda samimi olmayacağı gibi üzerindeki mental yorgunluğu atamayan, üstünde ki yorganı bile kaldıramayandan bu davanın yükünü kaldırması beklenemez. Siyasetnamenin kurallarından biridir, gevşeklik ve gaflet devlete zarar verir.

1 Nisan’dan itibaren, gevşeklik ve gaflet gösteren, iç dünyası ile barışık olmayan, samimiyetten uzak olan kişilerle yolların ayrılması lazım.(Emeklerininden dolayı teşekkür plaketi ile uğurlayarak)

Siyaset akademisini ahlak üzerine temelleri oluşturularak her teşkilat mensubunun katılması zorunlu hale getirilecek eğitimlerle seneye yayarak tekrar başlatılması sağlanmalı.

Seçimler tabir-i caiz ise küçük savaşlardır, büyük savaşlar barıştayken kazanılır. Yeni ekipler, eski ekiplerin tekrar dizaynı ile küçük savaşlara hazırlık yapılır. Her şeyden evvel bize lazım olan; doğruluk, yalan söylememek, samimiyet, sadakat, yardımlaşma, Hak için halka Allah rızasını gözeterek çalışmak, ve bütün bunlara sabır ile sebat göstermek.

Türkiye binalarıyla değil insanlarıyla yükselecek. Manen terakki, maddeten terakki getirir vesselam…

Son 48 saat ve sonrası

Yorumlar kapalı.